(0 comments, 109 posts)

This user hasn't shared any profile information

Posts by admin
pobrane

Wirtualny spacer po Małachowiance

Miło nam poinformować, że staraniami Towarzystwa Małachowiaków (przy współpracy finansowej Rady Rodziców szkoły) zrealizowaliśmy projekt współfinansowany przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków „Wirtualny spacer po Małachowiance”. Od dziś można obejrzeć naszą szkołę w mapach Google. Wystarczy otworzyć mapy Google, wpisać Małachowianka  i poszukać zdjęć 360. Zapraszamy na spacer!

zaduszki-ozdobne-wiece

Szkolne Zaduszki

Już szkolną tradycją stało się coroczne spotkanie mające na celu wspomnienie tych wychowawców i nauczycieli oraz pracowników Szkoły, którzy odeszli.
Spotkanie w gronie Dyrekcji Szkoły, nauczycieli obecnych i emerytowanych, Zarządu Towarzystwa Małachowiaków i absolwentów oraz rodziców rozpoczęło się w Katedrze mszą świętą celebrowana przez ks. prof. Wojciecha Góralskiego, ks. Marcina Lipińskiego, ks. Marka Piątkiewicza i ks. Sebastiana Krupniewskiego.
Uczniowie (Kacper Lisowski, Adam Migdalski, Anna Antczak, Aleksandra Osiecka, Michalina Dobaczewska, Wiktoria Sobocińska, Natalia Więckiewicz, Maja Hiszpańska, Alicja Gogół, Zuzanna Bieńkowska, Mateusz Brudzyński, Martyna Łątka, Laura Przybylska, Karolina Jasińska, Aleksander Napieracz, Michał Brodowski, Kacper Sajnog i Jakub Mańkowski) mając świadomość ciągłości tradycji, przygotowali pod opieką Pani Anny Patelskiej i Pani Magdaleny Wilk program artystyczny. Swoje talenty wykorzystali do tego, by stworzyć atmosferę zadumy i przypomnieć, że świadomość przemijania, które dotyka wszystkich, mobilizuje nas do lepszego i bardziej świadomego życia.

Znów zapaliliśmy światełko pamięci

W dniach poprzedzających Święto Zmarłych członkowie Zarządu Towarzystwa, przy znaczącej pomocy Pana Tadeusza Zombirta, odwiedzili już po raz kolejny groby naszych zmarłych nauczycieli. W imieniu wszystkich Małachowiaków zapaliliśmy światełko pamięci na 80 grobach położonych na cmentarzach w Bieżuniu, Gozdowie, Orszymowie, Słupnie oraz w Płocku: na cmentarzu przy ul. Kobylińskiego, Kazimierza Wielkiego, Norbertańskiej, Bielskiej, Gościniec.

Świeć Panie nad ich duszami.

Zegar słoneczny w Małachowiance

Projekt zegara słonecznego w Małąchowiance pojawił się ok 1826r. Jego autorem był Wojciech Bogumił Jastrzębowski (1799-1882) – absolwent „Małachowianki” – wtedy noszącej nazwę Szkoły Wojewódzkiej Płockiej, profesor botaniki, fizyki, zoologii, wykładowca Instytutu Agronomicznego w Marymoncie, twórca pionierskiego projektu ochrony rodzimych lasów, powstaniec listopadowy, autor opracowania „Traktat o Wiecznym Przymierzu Między Narodami Ucywilizowanymi – Konstytucja dla Europy”. (więcej…)

IMG_20190914_174439

Ławeczka Tadeusza Mazowieckiego

11 września 2019 uczczono pamięć naszego wybitnego absolwenta – premiera Tadeusza Mazowieckiego. W szkole odbył się panel poświęcony jego dokonaniom, a następnie na Wzgórzu Tumskim odsłonięto pomnik – ławeczkę. Uroczystość uświetniła obecność wielu znamienitych gości oraz występ chóru szkolnego „Minstrel”.

Projekt „Wakacje w Płocku na wesoło” już za nami

Towarzystwo Małachowiaków już po raz drugi w tym roku przystąpiło do realizacji warsztatów wakacyjnych dla młodzieży pod nazwą „Niebo nad Małachowianką”  w ramach projektu „Wakacje w Płocku na wesoło” ogłoszonego przez Fundusz Gwarancyjny dla Płocka. Były to zajęcia dla uczniów do 16 roku życia zameldowani w Płocku. Spotkania odbywały się w 10-osobowych grupach w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Małachowskiego w Płocku. Przez cztery dni grupy: meteorologiczna i astronomiczna (codziennie w innym składzie) pracowały przez osiem godzin. (więcej…)

Niebo nad Małachowianką

Rozpoczęły się właśnie warsztaty „Niebo nad Małachowianką” organizowane już po raz drugi przez Towarzystwo Małachowiaków i Fundusz Grantowy dla Płocka. Są to zajęcia dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w Płocku z zakresu astronomii i robotyki oraz meteorologii. Uczestników zapraszamy na godz 8.00 (zbiórka przy portierni w dzień, na który był dokonany zapis). Zakończenie zajęć – o godz. 16.00. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymają gorący posiłek.

Po zakończonych warsztatach zamieścimy na stronie fotorelację.

14743521-Gold-laurel-wreath-and-label-for-jubilee-text-on-white-background-Stock-Vector

Płocka Akademia Olimpijczyka

Miło nam poinformować, że w miesiącach marzec-grudzień Towarzystwo Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku realizuje, w ramach zadania publicznego Urzędu Miasta Płocka, projekt „Płocka Akademia Olimpijczyka”. Jest on innowacyjnym i pierwszym projektem, w którym uczeń zdolny będzie mógł rozwijać się kompleksowo w tematyce nauk ścisłych, tzn. matematyki, informatyki (algorytmika i elementy programowania) oraz w tematyce gier planszowych (szachy). (więcej…)

Nowy Dokument 2019-06-25 17.13.44