Aktualności

traditional christmas eve wafer on festive table

Zaproszenie na III Wigilię Małachowiaków

Serdecznie zapraszamy wszystkich Małachowiaków na trzecią już Wigilię, która odbędzie się tym razem w szkolnej harcówce w sobotę 15 grudnia o godz. 15.00. W programie: część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły, życzenia przy opłatku, rozmowy przy wigilijnym stole, koncert w auli.

Serdecznie zapraszamy!

ikona_60

60-tka już za nami

W środę 28 listopada Towarzystwo Małachowiaków obchodziło swoje 60-te urodziny! Swoją obecnością zaszczyciła nas posłanka na Sejm RP, p. Elżbieta Gapińska (absolwenta Małachowianki), p. Marek Bębenista – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Płocka, p. Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej, członkowie poprzednich Zarządów Towarzystwa oraz absolwenci – seniorzy: m.in. p. Wojciech Trąbczyński, p. Jan Chojnacki – absolwenci z 1946. (więcej…)

44689197_517495218718365_4628872196918345728_n

OD LAT W DOBRYM TOWARZYSTWIE !!!

ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ 60-lecia TOWARZYSTWA MAŁACHOWIAKÓW

Towarzystwo Wychowawców, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego istnieje już 60 lat! Już dziś mamy zaszczyt zaprosić wszystkich naszych przyjaciół na spotkanie dla uczczenia tej rocznicy. Odbędzie się ono 28 listopada 2018 r o godz 17.00 w auli Małachowianki. W programie m.in.: występ chóru szkolnego Minstrel, wspomnienie o początkach Towarzystwa, gawędy Małachowiaków, wystawa dokonań oraz słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

zaduszki-ozdobne-wiece

Pamiętamy …

Po raz kolejny zapaliliśmy znicze na grobach Małachowiakow – naszych nauczycieli, pracowników szkoły, dobroczyńców. Niech ten drobny gest wyraża naszą ponadczasową wdzięczność i wieczną pamięć.

Galeria zdjęć

ikona_60

Od lat w dobrym Towarzystwie!

Towarzystwo Wychowawców, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego istnieje już 60 lat! Już dziś mamy zaszczyt zaprosić wszystkich naszych przyjaciół na spotkanie dla uczczenia tej rocznicy. Odbędzie się ono 28 listopada 2018 r o godz 17.00 w auli Małachowianki. Szczegóły wkrótce.

b83dc267a696163dd648a8f2298ed815

Spotkanie rocznika matura 1964

Wszystkich Małachowiaków, którzy zdali maturę w 1964 r zapraszamy do współorganizacji spotkania na 55-lecie matury. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły co do formy i przebiegu spotkania. Zainteresowanych prosimy o kontakt:                                                                                     Irena Kaźmierkiewicz (Jarońska)        irenakazmierkiewicz@wp.pl        tel. 500 087 232

Sylwester Pawlak              wester_46@op.pl            tel. 501 252 598

 

250px-Shure_mikrofon_55S

Towarzystwo Małachowiaków w mediach

Wszystkich sympatyków Małachowianki i Towarzystwa Małachowiaków zapraszamy do wysłuchania wywiadów, jakich udzielili członkowie Towarzystwa -p. Grażyna Witkowska i p. Anna Patelska – w radiu płockim RPL w ostatnim czasie. (więcej…)

images

Czy wiesz, że Jan Zumbach był Małachowiakiem?

We wrześniu możemy w kinach oglądać m.in. dwa filmy o polskich pilotach wojennych: „303. Bitwa o Anglię” i „Dywizjon 303”. Historię tych bohaterów znamy chyba wszyscy. Sądzę jednak, że niewielu (nawet wśród Małachowiaków)  wie, że jeden z nich – Jan Zumbach – był naszym szkolnym kolegą! Tak, tak! Jan Zumbach ukończył Małachowiankę w 1935 roku. Po czym wstąpił do szkoły lotniczej w Dęblinie i tak został asem przestworzy. Losy wojenne Zumbacha i jego kolegów opisują wspomniane filmy. To, co działo się z nim po wojnie warte jest ekranizacji filmowej. Jan Zumbach w 1980 roku uczestniczył w XII Zjeździe Małachowiaków. Zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w 1986 r. Został pochowany w Warszawie na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym.

Jego życie jest tak barwną opowieścią, że nie sposób w kilku słowach je streścić. Wszystkich zainteresowanych tematem odsyłam do książek: „Gawędy o Małachowiakach” Macieja Górzyńskiego (sprzedaż prowadzi Towarzystwo w Małachowiance) oraz „Ostatnia Walka” samego Jana Zumbacha.

1

Wakacje z gwiazdami zakończone sukcesem

Właśnie zakończyliśmy realizację projektu „Wakacje z gwiazdami”. Wspólnie z Fundacją Fundusz Grantowy dla Płocka przeprowadziliśmy dla płockiej młodzieży warsztaty astronomiczne w naszej Małachowiance. Dzięki nowemu teleskopowi, czynnemu w obserwatorium na wieży szkoły, można było obserwować Słońce i oglądać niebo nocą. Uczestnicy projektu wzięli również udział w zajęciach teoretycznych, podczas których korzystali z pomocy naukowych zakupionych przez Towarzystwo z funduszy Fundacji. Był poczęstunek, pamiątkowe koszulki i dużo wakacyjnych uśmiechów. Oby te astronomiczne spotkania zakorzeniły w młodych ludziach ciekawość wiedzy!

pol_pl_Projektor-Di1024-DVB-T-172_1

Nowy projektor dla szkoły

Dzięki owocnej współpracy Towarzystwa Małachowiaków, Rady Rodziców i Dyrekcji szkoły udało się zebrać fundusze na zakup projektora do Auli im. Kajetana Morykoniego w Małachowiance. A chodzi o kwotę niebagatelną, bo niemal 20 tysięcy zł. Urządzenie to ma parametry odpowiednie do wielkości sali, nie jest widoczne dla gości i jest sterowane na odległość. Daje doskonały obraz i komfort dla wszystkich użytkowników.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli ten zakup dla dobra szkoły!

Małachowiakom życzymy dobrego odbioru!

Na górę strony