Aktualności

20151212_170002

Życzenia świąteczne

“Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, 

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. 

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, 

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski. 

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku.  

Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku. 

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.  

Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.” 

 

Święta Bożego Narodzenia skłaniają do refleksji i serdeczności. 

 Koleżankom i Kolegom Małachowiakom  

życzymy  

udanych świąt w rodzinnej atmosferze, wśród najbliższych sercu ludzi  

oraz spełnienia nadziei w nadchodzącym roku.
 

 

Zarząd Towarzystwa Małachowiaków

zaduszki-ozdobne-wiece

Zaduszki szkolne

Zapraszamy na wspomnienie o zmarłych Małachowiakach we wtorek 2 XI o godz 16.00 w szkolnej auli. O godz. 17.00 w Farze odpawiona zostanie msza św. za zmarłych Małachowiaków.

Duchy-mozna-wywolac-.-w-laboratorium-Mamy-dowod

Duszna sprawa 2021

DUSZNA SPRAWA – NOCE W MUZEUM MAŁACHOWIANKI 2021

 

Już 12 i 13 listopada rusza kolejna edycja „Dusznej sprawy”, czyli nocnego zwiedzania Małachowianki. Jest to projekt realizowany przez Towarzystwo Małachowiaków we współpracy z Urzędem Miasta Płocka.

W XIII wiecznych murach można będzie poznać odległą historię w nich zapisaną, posłuchać o niezwykłych zjawiskach natury spirytystycznej a być może także doświadczyć bliskich spotkań z duchami!

Zwiedzanie najstarszej części Szkoły jest bezpłatne.

Zapraszamy do zapisów, których można dokonać dzwoniąc do sekretariatu Szkoły ( tel. 24 366 36 00). Zwiedzanie przewidziane jest na 12 i 13 listopada w niewielkich grupach  o godz. 18.00, 18.30, 19.00 i 19.30. Liczba miejsc jest ograniczona!

Należy pamiętać, że zwiedzanie będzie się odbywać w reżimie sanitarnym (obowiązkowe będzie mierzenie temperatury, dezynfekcja rąk oraz założenie maseczki).

Heart_Icons_Free_Vector_Pack_Vol9-01-520x265-1

Pomóżmy Julce!

Julka od dwóch lat jest Małachowiakiem, takim samym jak Ty i ja. Ma 18 lat – tak, jak my kiedyś. I chce być po prostu szczęśliwa. Dajmy jej szansę. Pomóżmy młodszej koleżance zwalczyć chorobę!

(więcej…)

SONY DSC

Z audioprzewodnikiem po Małachowiance

Z przyjemnością informujemy, że Towarzystwo Małachowiaków jest w trakcie realizowania zadania publicznego „Z audioprzewodnikiem po Małachowiance’ dofinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W projektu zakupiliśmy już 40 szt audioprzewodników do obsługi grup turystów zwiedzających Małachowiankę. Opracowujemy cztery trasy językowe: polską, angielską, niemiecką i rosyjską. Liczymy na to, że z przyjemnością zechcą Państwo (po zniesieniu obostrzeń związanych z epidemią) odwiedzić nasze mury i bezpłatnie skorzystać z audioprzewodników.

 

zaduszki-ozdobne-wiece

Pamiętamy

Tradycją już stało się odwiedzanie grobów naszych nauczycieli w okresie zadusznym. Przedstawiciele Towarzystwa zapalili w tych dniach w imieniu całej społeczności małachowskiej symboliczne światełko na wszystkich cmentarzach Płocka i okolic. Galeria zdjęć

izidorek

Przyjaciół poznajemy w biedzie

„Szczęście można znaleźć nawet w najciemniejszych czasach, trzeba tylko pamiętać, aby zapalić światło.” – J.K. Rowling

W ostatnich dniach wszyscy nauczyciele Małachowianki zostali obdarowani przyrządem do bezpośredniej ochrony dłoni podczas kontaktu z powierzchnią potencjalnie zagrożoną wirusem. Jest to klamkoręka Izidor, której wynalazcą jest nasz absolwent ’79, olimpijczyk i medalista Diligentiae- Jarosław Łoskot. Bezinteresowność jest w dzisiejszych czasach rzadkością, tym bardziej dziękujemy, panie Jarosławie, za ten dar serca!

Z wynalazkiem naszego kolegi można zapoznać się na stronie www.izidor.pl

Walne

Walne Zebranie Towarzystwa Małachowiaków

W dniu 19 IX 2020 o godz 11 w Liceum Małachowskiego w Płocku odbyło się Walne Zebranie Towarzystwa Małachowiaków. Na zebraniu obecnych było 35 osób.

Na przewodniczącą zebrania wybrano p. Katarzynę Majzner, na wiceprzewodniczącego – p. Zdzisława Bukowskiego, na protokolanta i sekretarza zebrania – p. Dorotę Radaszkiewicz. Następnie wybrano komisję skrutacyjną w składzie: Anna Betke, Agata Wiśniewska, Aleksander Betke. Prezydium zebrania i komisję skrutacyjną wybrano w głosowaniu jawnym. (więcej…)

plakat

Koncert „Małachowiacy muzycznie dla Płocka”

Wielką galę jubileuszową (19 IX 2020) z okazji 840-lecia istnienia Małachowianki zwieńczył koncert „Małachowiacy muzycznie dla Płocka” przygotowany przez uczniów szkoły pod kierunkiem p. Magdaleny Janiszewskiej. Był to godzinny spacer muzyczny z Małachowianką w tle od średniowiecza do czasów współczesnych. Utwory znanych kompozytorów w aranżacji ucznia klasy trzeciej, Piotra Magierskiego, zagrała orkiestra złożona z 13 uczniów Małachowianki pod kierunkiem aranżera. Koncert był wzbogacony ilustracjami z IX wieków życia szkoły wykonanymi przez kilkunastu innych uczniów oraz oprawiony dekoracjami świetlnymi. Było to wspaniałe widowisko, na które wstęp wolny mieli wszyscy mieszkańcy Płocka. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie koncert powtórzono dwukrotnie.

Koncert „Małachowiacy muzycznie dla Płocka” był zorganizowany przez Towarzystwo Małachowiaków we współpracy z Liceum im. Marsz. Małachowskiego przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Płocka.

galeria zdjęć

promasovia

Jubileusz 840-lecia Małachowianki

W 2020 r Małachowianka obchodzi 840-lecie swojego istnienia. Niestety, rok pandemii uniemożliwił realizację wielu zaplanowanych wydarzeń jubileuszowych. Jednak 19 września miała miejsce wielka gala jubileuszowa zorganizowana przez Liceum im. Marsz. Małachowskiego oraz Towarzystwo Małachowiaków ze wsparciem finansowym Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezydenta Miasta Płocka.

Swoją obecnością zaszczycili nas: posłanka Elżbieta Gapińska, posłanka Anna Cicholska, marszałek Adam Struzik, prezydent Andrzej Nowakowski. Z okazji jubileuszu marszałek odznaczył medalami „Pro Mazovia” zasłużonych nauczycieli: dyr. Katarzynę Góralską, Bogdana Iwańskiego, Małgorzatę Szymczak, Tadeusza Zombirta  oraz TOWARZYSTWO MAŁACHOWIAKÓW. Niezmiernie nam miło, że nasza wkład w rozwój Mazowsza na polu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego został doceniony. Dziękujemy!

Marszałek wyróżnił również dziesięciu pracowników szkoły dyplomami za wieloletnią pracę, a prezydent Nowakowski nagrodził pracę dwunastu nauczycieli szkoły nagrodami finansowymi. Następnie dyrektor szkoły wręczyła statuetki „Przyjaciel Małachowianki” marszałkowi Struzikowi, Jarosławowi Waneckiemu , Janowi Chojnackiemu, Zbigniewowi Perzestemu, Wojciechowi Krzywińskiemu i. Prezydent Nowakowski otrzymał medal Małachowskiego.

Towarzystwo Małachowiaków przyznało dwie „Róże Dobuechny” – nagrody dla nauczycieli Małachowianki, którzy poświęcili szkole i uczniom część swojego życia. W tym roku była to p. Elżbieta Ciesielska – Zając oraz p. Halina Bratkowskia-Sitkiewicz. Obu paniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Wielką galę jubileuszową zwieńczył koncert „Małachowiacy muzycznie dla Płocka”.

Na górę strony