APEL

Nieustająco apelujemy o finansowe wspomaganie naszej działalności w formie składek członkowskich
(24 zł rocznie/12 zł rocznie - emeryci) lub dobrowolnych wpłat (możliwe wskazanie celu wsparcia wybranej DZIAŁALNOŚCI).
traditional christmas eve wafer on festive table

Zaproszenie na III Wigilię Małachowiaków

Serdecznie zapraszamy wszystkich Małachowiaków na trzecią już Wigilię, która odbędzie się tym razem w szkolnej harcówce w sobotę 15 grudnia o godz. 15.00. W programie: część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły, życzenia przy opłatku, rozmowy przy wigilijnym stole, koncert w auli.

Serdecznie zapraszamy!

ikona_60

60-tka już za nami

W środę 28 listopada Towarzystwo Małachowiaków obchodziło swoje 60-te urodziny! Swoją obecnością zaszczyciła nas posłanka na Sejm RP, p. Elżbieta Gapińska (absolwenta Małachowianki), p. Marek Bębenista – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Płocka, p. Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej, członkowie poprzednich Zarządów Towarzystwa oraz absolwenci – seniorzy: m.in. p. Wojciech Trąbczyński, p. Jan Chojnacki – absolwenci z 1946. (więcej…)

44689197_517495218718365_4628872196918345728_n

OD LAT W DOBRYM TOWARZYSTWIE !!!

ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ 60-lecia TOWARZYSTWA MAŁACHOWIAKÓW

Towarzystwo Wychowawców, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego istnieje już 60 lat! Już dziś mamy zaszczyt zaprosić wszystkich naszych przyjaciół na spotkanie dla uczczenia tej rocznicy. Odbędzie się ono 28 listopada 2018 r o godz 17.00 w auli Małachowianki. W programie m.in.: występ chóru szkolnego Minstrel, wspomnienie o początkach Towarzystwa, gawędy Małachowiaków, wystawa dokonań oraz słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

zaduszki-ozdobne-wiece

Pamiętamy …

Po raz kolejny zapaliliśmy znicze na grobach Małachowiakow – naszych nauczycieli, pracowników szkoły, dobroczyńców. Niech ten drobny gest wyraża naszą ponadczasową wdzięczność i wieczną pamięć.

ikona_60

Od lat w dobrym Towarzystwie!

Towarzystwo Wychowawców, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego istnieje już 60 lat! Już dziś mamy zaszczyt zaprosić wszystkich naszych przyjaciół na spotkanie dla uczczenia tej rocznicy. Odbędzie się ono 28 listopada 2018 r o godz 17.00 w auli Małachowianki. Szczegóły wkrótce.

b83dc267a696163dd648a8f2298ed815

Spotkanie rocznika matura 1964

Wszystkich Małachowiaków, którzy zdali maturę w 1964 r zapraszamy do współorganizacji spotkania na 55-lecie matury. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły co do formy i przebiegu spotkania. Zainteresowanych prosimy o kontakt:                                                                                     Irena Kaźmierkiewicz (Jarońska)        irenakazmierkiewicz@wp.pl        tel. 500 087 232

Sylwester Pawlak              wester_46@op.pl            tel. 501 252 598

250px-Shure_mikrofon_55S

Towarzystwo Małachowiaków w mediach

Wszystkich sympatyków Małachowianki i Towarzystwa Małachowiaków zapraszamy do wysłuchania wywiadów, jakich udzielili członkowie Towarzystwa -p. Grażyna Witkowska i p. Anna Patelska – w radiu płockim RPL w ostatnim czasie. (więcej…)

Czy wiesz, że Jan Zumbach był Małachowiakiem?

We wrześniu możemy w kinach oglądać m.in. dwa filmy o polskich pilotach wojennych: „303. Bitwa o Anglię” i „Dywizjon 303”. Historię tych bohaterów znamy chyba wszyscy. Sądzę jednak, że niewielu (nawet wśród Małachowiaków)  wie, że jeden z nich – Jan Zumbach – był naszym szkolnym kolegą! Tak, tak! Jan Zumbach ukończył Małachowiankę w 1935 roku. Po czym wstąpił do szkoły lotniczej w Dęblinie i tak został asem przestworzy. Losy wojenne Zumbacha i jego kolegów opisują wspomniane filmy. To, co działo się z nim po wojnie warte jest ekranizacji filmowej. Jan Zumbach w 1980 roku uczestniczył w XII Zjeździe Małachowiaków. Zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w 1986 r. Został pochowany w Warszawie na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym.

Jego życie jest tak barwną opowieścią, że nie sposób w kilku słowach je streścić. Wszystkich zainteresowanych tematem odsyłam do książek: „Gawędy o Małachowiakach” Macieja Górzyńskiego (sprzedaż prowadzi Towarzystwo w Małachowiance) oraz „Ostatnia Walka” samego Jana Zumbacha.

Wakacje z gwiazdami zakończone sukcesem

Właśnie zakończyliśmy realizację projektu „Wakacje z gwiazdami”. Wspólnie z Fundacją Fundusz Grantowy dla Płocka przeprowadziliśmy dla płockiej młodzieży warsztaty astronomiczne w naszej Małachowiance. Dzięki nowemu teleskopowi, czynnemu w obserwatorium na wieży szkoły, można było obserwować Słońce i oglądać niebo nocą. Uczestnicy projektu wzięli również udział w zajęciach teoretycznych, podczas których korzystali z pomocy naukowych zakupionych przez Towarzystwo z funduszy Fundacji. Był poczęstunek, pamiątkowe koszulki i dużo wakacyjnych uśmiechów. Oby te astronomiczne spotkania zakorzeniły w młodych ludziach ciekawość wiedzy!

pol_pl_Projektor-Di1024-DVB-T-172_1

Nowy projektor dla szkoły

Dzięki owocnej współpracy Towarzystwa Małachowiaków, Rady Rodziców i Dyrekcji szkoły udało się zebrać fundusze na zakup projektora do Auli im. Kajetana Morykoniego w Małachowiance. A chodzi o kwotę niebagatelną, bo niemal 20 tysięcy zł. Urządzenie to ma parametry odpowiednie do wielkości sali, nie jest widoczne dla gości i jest sterowane na odległość. Daje doskonały obraz i komfort dla wszystkich użytkowników.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli ten zakup dla dobra szkoły!

Małachowiakom życzymy dobrego odbioru!

Na górę strony