APEL

Nieustająco apelujemy o finansowe wspomaganie naszej działalności w formie składek członkowskich
(24 zł rocznie/12 zł rocznie - emeryci) lub dobrowolnych wpłat (możliwe wskazanie celu wsparcia wybranej DZIAŁALNOŚCI).
Nowy Dokument 2019-06-25 17.13.44

55 lat minęło….

Dla absolwentów Małachowianki z rocznika 1964 55 lat minęło jak jeden dzień… Dlatego pełni wspomnień i emocji spotkali się w środę 19 czerwca w szkole na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/19. Święto było więc międzypokoleniowe – dla obecnych i byłych uczniów. Były dwa sztandary, a w poczcie sztandarowym seniorów stał ten sam chorąży, co przed laty: Sylwester Pawlak. Obok niego dwie koleżanki z rocznika: Irena Kaźmierkiewicz i Ryszarda Bukowska. (więcej…)

Zaproszenie_wakacje (1)

Wakacje w Płocku na wesoło

Niebo nad Małachowianką

Towarzystwo Małachowiaków i Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku we współpracy z Funduszem Grantowym dla Płocka
po raz kolejny zapraszają młodzież  mieszkającą w Płocku na nieodpłatne:

warsztaty z astronomii i robotyki „Gwiazdy nad Małachowianką” dla uczniów wieku 13-16 lat (Program zajęć)
oraz
warsztaty meteorologiczne „Pogodna Małachowianka” dla uczniów w wieku 10-16 lat (Program zajęć)

Zajęcia odbędą się w jeden z wybranych dni: 19-23 sierpnia 2019 w godz. 8.00-16.00 w Małachowiance. W programie m.in. obserwacja Słońca, budowa łazików marsjańskich, zajęcia terenowe w ogródku meteorologicznym, prognoza pogody, posiłek dla uczestników.

Zapisy  –  formularz zgłoszeniowy  należy dostarczyć do sekretariatu szkoły (Płock, ul. Małachowskiego 1).
www.malachowianka.edu.pl

www.towarzystwo.malachowianka.pl
sekretariat szkoły: tel. 24 366 66 00          24 366 36 00

Liczba miejsc ograniczona

głosowanie-zbiory-ilustracji_csp0582286

Nominacje do Płocczanina Roku 2019

W kolejnej edycji plebiscytu Płocczanin Roku nominacje uzyskali:

Jacek Ostrowski – absolwent Małachowianki z 1976 r, pisarz, artysta, podróżnik

WYŚLIJ sms na nr 886 786 379  o treści PR.6 (więcej…)

IMG_20190608_220544[1]

XVII Piknik Małachowiaków już za nami

W minioną sobotę (15 czerwca) bawiliśmy się przy pięknej pogodzie na XVII już Pikniku Małachowiaków. Po raz kolejny na placu piknikowym w Amore spotkały się różne roczniki absolwentów i przyjaciół naszej ukochanej szkoły. Był babington,  był koncert rockowy, były tańce i hulanki do białego rana. Kto nie dotarł – niech żałuje i w przyszłym roku niech się zreflektuje!

Do zobaczenia na następnym XVIII Pikniku połączonym ze Zjazdem Małachowiaków (który odbywa się raz na pięć lat)!

EuRoB_Dzien-Gotyku-Ceglanego_Logo_PL

Dni Gotyku Ceglanego w Małachowiance

Zapraszamy do zwiedzania najstarszej polskiej szkoły w weekend 15 – 16 czerwca 2019 od godz. 10.00 do 15.00. Nasi wolontariusze-gospodarze obiektu będą oprowadzać zainteresowanych po Kolegiacie św. Michała, przekazując wiedzę o bogactwie architektonicznym obiektu i jego roli w życiu wielu pokoleń płocczan. (więcej…)

znaczek 1   str 9

Realizujemy nowe projekty

Miło nam poinformować, że członkowie naszego Towarzystwa z niegasnącą energią przystąpili po raz kolejny do prac na rzecz płockiej społeczności. Tym razem przy pomocy środków finansowych Urzędu Miasta Płocka realizujemy dwa projekty:

1. „Płocka Akademia Olimpijczyka” (dotacja UM 8 800 zł, całość kosztów 11 400 zł) – projekt edukacyjny dla młodzieży oraz
  2. „Małachowianka na Szlaku Gotyckim” (dotacja UM 2 600 zł, całość kosztów 3 662,50 zł) – projekt z zakresu turystyki i krajoznawstwa.

Skorzystaliśmy również z dotacji Marszałka Województwa Mazowieckiego w wys 12 000 zł na zrealizowanie programu edukacyjnego

1. „Zostań olimpijczykiem” (całość kosztów 15 050 zł).

Organizatorom życzymy sukcesów w realizacji swoich zadań i satysfakcji z pracy!

pik

Zapraszamy na XVII Piknik Małachowiaków!

Towarzystwo Małachowiaków serdecznie zaprasza na

XVII Piknik Małachowiaków
W DNIU 8 CZERWCA 2019r. od godz. 19:00 (więcej…)

medal

Medale Diligentiae 2019 wręczone!

Medal Diligentiae został ustanowiony w 1767 roku przez króla Stanisława Augusta i był nadawany jako zaszczytne wyróżnienie za pilność w nauce.  W roku 1965 Towarzystwo Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego przywróciło tę tradycję i corocznie przyznaje prymusom szkoły medale Diligentiae.  Medal współcześnie wręczany naszym absolwentom jest wzorowany na XVIII-wiecznym oryginale. (więcej…)

Resized_20190416_112550_5302 (2)

Życzenia świąteczne

Bóg jest miłosierny… Niech serce serca nie krwawi,
Anioły Stróże zejdą i wszystko się nagle naprawi:
będą ręce na włosach leżały,
będą zmięte róże ożywały,
będziesz miał jasne włosy,
jak kiedyś, gdy byłeś mały.
                                   Kazimiera Iłłakowiczówna (więcej…)

M.Krol

„Nasza” Magdalena Król – profesorem belwederskim!

3 kwietnia 2019 Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie z nauk medycznych i farmaceutycznych. Akt nominacyjny otrzymała nasza koleżanka – Małachowiaczka – Magdalena Król, profesor nauk weterynaryjnych. Gratulujemy serdecznie! Życzymy dalszych sukcesów!

Na górę strony