Aktualności

APEL

Nieustająco apelujemy o finansowe wspomaganie naszej działalności w formie składek członkowskich
(24 zł rocznie/12 zł rocznie - emeryci) lub dobrowolnych wpłat (możliwe wskazanie celu wsparcia wybranej DZIAŁALNOŚCI).
IMG_4655

XV Piknik Małachowiaków już za nami

10 czerwca spotkaliśmy się na kolejnym już Pikniku Małachowiaków, tym razem na placu piknikowym przy restauracji Amore. Do tańca grał nam jak zwykle Małachowiak DJ Waldemar. Niech nastrój oddadzą zdjęcia, które można obejrzeć tutaj.

00380_50

Absolwenci 50+ spotkali się po raz drugi

W piątek 9 czerwca w auli naszej szkoły odbyło się drugie już spotkanie najstarszych absolwentów Małachowianki. Galeria zdjęć tutaj. Spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewania przez młodzież sentymentalnych piosenek, które wprawiły nas w rzewny nastrój. Następnie gości przywitali: dyrektor szkoły Katarzyna Góralska, prezes Towarzystwa Anna Wiśniewska i viceprezes Sylwester Pawlak. A wśród gości nie zabrakło  najstarszych absolwentów – był pan Wojciech Trąbczyński (matura 1946), pan Jan Chojnacki (matura 1947), pan Józef Frejek ((matura 1951), ani emerytowanych nauczycieli – był p. Tadeusz Zombirt i p. Elżbietę Ciesielska – Zając oraz ksiądz kanonik Ryszard Dybiński.
(więcej…)

Duchy-mozna-wywolac-.-w-laboratorium-Mamy-dowod

Kolejna dotacja !

Cieszymy się po raz kolejny z dotacji otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Kwota 12 600 zł przeznaczona zostanie na realizację zadania „Duszna sprawa w muzeum Małachowianki”. Jest to kontynuacja dotychczasowych działań,polegających na upowszechnieniu wiedzy o historii Małachowianki oraz jej  zabytkowym znaczeniu dla Płocka.

images1

Radiowa rozmowa o Towarzystwie

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu nagranego w płockim radio internetowym radiomixx. Podczas rozmowy nasza koleżanka, Anna Patelska, opowiadała o pracy Towarzystwa i zapraszała na II Wieczór Seniora (9 czerwca o godz. 16) oraz na XV Piknik Małachowiaków (już 10 czerwca). Wywiad znajdziesz tutaj

images

Głosujmy na prof. Kempę!

W plebiscycie „Płocczanin roku 2016” nominowany do tytułu jest prof. Janusz Kempa wraz z zespołem uczniów Małachowianki. Ich projekt „Pyramyd Hunters” wygrał organizowany przez Europejską Organizację Badań Jądrowych międzynarodowy konkurs Beam Line For Schools 2016 CERN. Jest to spektakularny sukces młodych fizyków, których prowadzi wielki przyjaciel młodzieży – prof. Kempa. O szczegółach projektu pisała prasa (czytaj tutaj). Podziękujmy im za rozsławienie dobrego imienia Małachowianki na całym świecie! Wystarczy wysłać smsa na nr 7155 z treścią PLOCK.02

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie na prof. Kempę i zespół Małachowianki- taki sukces jest niepowtarzalny!

3089dbc525ca488bc60463b73c499519

GODNI NAŚLADOWANIA !!!

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

Mamy przyjemność i zaszczyt poinformować Państwa, że Towarzystwo Małachowiaków, które reprezentuje szeroko rozumiane środowisko skupione wokół naszej szkoły, zostało po raz pierwszy nagrodzone wyróżnieniem w konkursie „GODNI NAŚLADOWANI”. Jest to 10 edycja konkursu ogłaszanego przez Prezydenta Miasta Płocka dla organizacji pozarządowych rozstrzygana w trzech kategoriach. Nasze działania w roku 2016 zostały docenione w kategorii kultura, nauka i edukacja. (więcej…)

00380_50

II Wieczór Seniora

Absolwentów Małachowianki zapraszamy na II Wieczór Seniora, który odbędzie się w piątek 9 czerwca 2017 o godz. 16.00. Spotkanie rozpocznie się w auli od części artystycznej – przygotowanej przez uczniów szkoły. Następnie zapraszamy na wspomnienia z lat szkolnych przy kawie… Przynieś kwiatek lub znicz – odwiedzimy obelisk ku pamięci nauczycieli.

pik

XV Piknik Małachowiaków

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na XV Piknik Małachowiaków, który odbędzie się 10 czerwca 2017. Więcej informacji znajdziecie tutaj

DSC_0133

Medale DILIGENTIAE wręczone!

Te zaszczytne medale „Za pilność” ustanowił król Stanisław August Poniatowski, a Towarzystwo Wychowanków przywróciło tradycję ich wręczania w XX wieku. Otrzymują je najpilniejsi absolwenci każdego rocznika. W tym roku przyznano dziewięć medali: jeden złoty i osiem srebrnych. Oto lista wyróżnionych absolwentów: Agata Jędrzejewska (złoty medal), Natalia Gizińska, Karolina Solecka, Jakub Kubit, Ewelina Markuszewska, Alicja Wójcik, Kamil Szymczak, Alicja Góralska, Elżbieta Pawlikowska. W tym roku medale wręczał dr nauk medycznych Krzysztof Piotrowski – Małachowiak 1981, genetyk, ginekolog, wprowadził w Polsce metodę cytogenetyki molekularnej w przesiewowej prenatalnej diagnostyce inwazyjnej.

Prezentujemy Państwu fotorelację z tego ważnego wydarzenia w życiu społeczności Małachowiaków.

sprawozdanie

Sprawozdanie z działalności

Praca w Zarządzie Towarzystwa Małachowiaków to zaszczyt i obowiązek. Dlatego czujemy się zobligowani przedstawić członkom naszego stowarzyszenia podsumowanie działań podjętych w imieniu społeczności Małachowiaków i dla jej pożytku w 2016 roku. Oto one: (więcej…)

Na górę strony