Aktualności

APEL

Nieustająco apelujemy o finansowe wspomaganie naszej działalności w formie składek członkowskich
(24 zł rocznie/12 zł rocznie - emeryci) lub dobrowolnych wpłat (możliwe wskazanie celu wsparcia wybranej DZIAŁALNOŚCI).
Walne

Walne Zebranie Członków Towarzystwa

W związku z wezwaniem Sądu do dokonania zmian  treści Statutu stowarzyszenia (uchwalonego w czerwcu ) Zarząd Towarzystwa  zwołuje Walne Zebranie Członków Towarzystwa na dzień 7 maja  (sobota) godz. 9.00 w auli Liceum im. Małachowskiego w Płocku.

Porządek zebrania przewiduje:

  • wybór przewodniczącego zebrania
  • uchwalenie porządku obrad
  • przyjęcie zmian w Statucie
  • sprawy różne
  • zakończenie obrad.

 

3d man pushing a puzzle pieces into its place

Co z tą stroną…

Cieszymy się, że Nasza społeczność dba o ciągłość tradycji i pamięć o szkole wszędzie tam, gdzie są absolwenci Małachowianki.
W sprawie, w której część naszych Koleżanek i Kolegów wyraziła swoje zaniepokojenie, pragniemy wyjaśnić, iż przyczyny zmiany kształtu i treści strony Towarzystwa były niezależne od Zarządu. My również żałujemy, że nie uzyskaliśmy od wcześniej zarządzających stroną całkowitego i bezwarunkowego przekazania jej wraz z Państwa artykułami, zdjęciami i sprawozdaniami obecnemu Zarządowi.
Dokładamy jednak wszelkich starań, by nie zawieść Państwa oczekiwań.
Zarząd Towarzystwa

zbiorowe_L2000

XI Warszawskie Spotkanie Małachowiaków

Tym razem znowu spotkaliśmy się w gościnnym Klubie Lekarza przy ul.Raszyńskiej 54. Jak zwykle w naszym gronie panowała serdeczna atmosfera. Okazało się, że pozyskaliśmy dwóch nowych kolegów, którzy po raz pierwszy byli obecni na naszych meetingach. Tym razem także pojawiły się osoby, co do których już straciliśmy nadzieję, że będą mogły jeszcze z nami się spotykać i z radością przywitaliśmy ich ponownie. Wspominaliśmy szkolne spotkania i dawne zdarzenia. I tu niespodziankę sprawiła nam Ania Cabajewska – Wieczyńska. (więcej…)

wielkanoc

Świąteczne życzenia

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Niech w dzień, gdy Jezus Chrystus nad złem odniósł zwycięstwo,
po świecie się niesie radosne Alleluja!

Z okazji zbliżających się świąt
wszystkim przyjaciołom Małachowianki składamy życzenia,
by w tym podniosłym czasie gościły w Waszych sercach
wiara, miłość i radość,
by na wielkanocnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw
a w życiu pomyślności i Boskiej opieki.

Zarząd Towarzystwa

20160311_195009

Świąteczne spotkanie rocznika ’64

W piątek 11 marca po raz kolejny spotkała się grupa Małachowiaków. Tym razem było to spotkanie związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Do restauracji w Hotelu Orlenu przy ul. 3-go Maja w Płocku przybyło 20 absolwentów z rocznika 64. Gościem specjalnym była dr Elżbieta Ciesielska-Zając. W miłej i sympatycznej atmosferze przy dobrym jedzeniu i kieliszku czerwonego wina popłynęły pięknie snute przez nią opowieści o naszej szkole.

Galeria zdjęć

 

 

wspomnienia

Cieniom Moich Profesorów z Małachowianki

Dziękujemy za przysłanie wiersza. Wszystkim życzymy miłych wspomnień podczas czytania.

Cieniom Moich Profesorów z Małachowianki

Moich Profesorów już nie ma.
Przeszli na Tamten Brzeg.
Niejeden ze mną przerabiali temat
Gdy w połowie dwudziesty był wiek.

Moją Wychowawczynią była Anna, Córka
Pierwszego Małachowianki Dyrektora. (więcej…)

sprawozdanie

Sprawozdanie z działalności

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU ZA OKRES VII -XII 2015

Obecny Zarząd Towarzystwa powołany został przez Walne Zebranie członków Towarzystwa w dniu 20 czerwca 2015 r. Od tego czasu zdołaliśmy podjąć następujące działania:
1. zreformowaliśmy księgowość Towarzystwa – sprawy księgowe zostały przekazane do profesjonalnego biura rachunkowego;
2. z okazji Święta Zmarłych odwiedziliśmy ok. 60 grobów nauczycieli Małachowianki, położonych w Płocku i okolicy i zapaliliśmy na nich symboliczne znicze – znak naszej pamięci;
3. byliśmy współorganizatorami wieczoru wspomnień o Małachowiakach z okazji Zaduszek;
4. kontynuowaliśmy działania podjęte przez poprzedni Zarząd w ramach działania publicznego „Spotkania z ludźmi kultury”;
5. stworzyliśmy nowe oblicze strony internetowej Towarzystwa, na której publikujemy relacje ze spotkań Małachowiaków (czekamy na inne artykuły Małachowiaków);
6. zorganizowaliśmy otwartą wigilię Małachowiaków, na którą zaprosiliśmy wszystkich absolwentów i pracowników szkoły.

kawa1

Zaproszenie na Warszawskie Spotkanie Małachowiaków

Kolejne Warszawskie Spotkanie Małachowiaków odbędzie się 14 marca 2016 r. o godz.18.00 w Klubie Lekarza przy ul.Raszyńskiej 54.  Wszystkich chętnych na wspólne rozważania o czasach szkolnych, na pokazywanie lub oglądanie albumów lub zdjęć czy też pamiątek przyniesionych ze sobą – serdecznie zapraszamy.
Wojciech Leśniewski

indeks

DO SIEGO ROKU !!!

                                                              Hej, używajmy żywota!

                                                              Wszak żyjem tylko raz;

                                                              Tu stoi czara złota

                                                                                                       A wnet przeminie czas.

 

W ostatnim dniu roku 2015 życzymy wszystkim Wychowankom, Wychowawcom i Przyjaciołom Małachowianki, by Nowy Rok przyniósł Wam wiele pomyślności, zdrowia i okazji do wspólnych spotkań Małachowiaków wszędzie tam, gdzie jesteście. Niech mijający czas nie osłabia mocy szkolnych wspomnień i służy na korzyść naszej Alma Mater.

Zarząd Towarzystwa

20151212_155344

SPOTKANIE WIGILIJNE MAŁACHOWIAKÓW

12 grudnia 2015 roku o godz. 15 Małachowiacy spotkali się w atmosferze zbliżających się Świąt. Po raz pierwszy od dłuższego czasu spotkanie odbyło się w murach naszej Alma Mater. Zaszczycił nas swoją obecnością Jan Chojnacki – autor i kompozytor hymnu Szkoły. Przybyłych przywitała Pani Dyrektor – Katarzyna Góralska, kierując wobec Małachowiaków świąteczne życzenia. Do zebranych swoje życzenia skierowała też Prezes Zarządu Towarzystwa Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego – Anna Wiśniewska.

Uroczystość, która odbyła się w odrestaurowanej Auli uświetnił koncert kolęd w wykonaniu uczniów i przyjaciół Małachowianki. Czar choinki i blasku świec udzielił się wszystkim zebranym, którzy chętnie swoimi głosami wsparli wykonawców.

Po części oficjalnej wszyscy przybyli zasiedli przy wspólnym stole, na którym pojawiły się przygotowane przez członków Zarządu wigilijne potrawy. Niespodziankę stanowił okolicznościowy tort.

Dziękujemy Małachowiakom, którzy mimo wielu obowiązków znaleźli czas na spotkanie w swojej „starej” szkole. Dziękujemy też tym, którzy choć nie mogli z nami spędzić tego wieczoru, odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

Liczymy, że spotkania wigilijne szerokiego grona Małachowiaków staną się stałą tradycją.

Galeria zdjęć

 

Na górę strony