Aktualności

APEL

Nieustająco apelujemy o finansowe wspomaganie naszej działalności w formie składek członkowskich
(24 zł rocznie/12 zł rocznie - emeryci) lub dobrowolnych wpłat (możliwe wskazanie celu wsparcia wybranej DZIAŁALNOŚCI).
bank1_93512762_Subscription_Monthly_M

Zmiana numeru konta bankowego

Szanowni Państwo!

Informujemy o zmianie numeru konta bankowego Towarzystwa Małachowiaków.

Podajemy nowy numer:

PL 20 1750 0012 0000 0000 3571 1554 Raiffesen Bank

Stary numer konta będzie funkcjonował jeszcze do końca kwietnia 2017.

Jest to doskonała okazja, by ustawić zlecenie stałe na wpłatę składki członkowskiej (24 zł; dla emerytów 12 zł), do czego gorąco namawiamy. Twoje pieniądze pomogą nam zrobić coś dobrego dla szkoły.

Pozdrawiamy

Zarząd Towarzystwa

 

 

150px-POL_Płock_COA.svg

Prezydent Miasta Płocka właśnie rozstrzygnął konkursy ofert !

Z przyjemnością informujemy, że współpraca Towarzystwa z Liceum oraz z członkami stowarzyszenia zaowocowała po raz kolejny  projektami, które będą realizowane w ramach zadań publicznych w zakresie turystyki krajoznawstwa oraz w zakresie nauki i edukacji, oświaty i wychowania. Projekt „Duszna sprawa – noce w muzeum” jest kontynuacją działań podejmowanych w 2016 r i uzyskał od władz miasta 5 000 zł na realizację. Taką samą kwotę otrzymał projekt „Trening olimpijski z informatyki”.

14743521-Gold-laurel-wreath-and-label-for-jubilee-text-on-white-background-Stock-Vector

Ogłaszamy wyniki konkursu „Historia z Małachowianką w tle”

W listopadzie 2016 r ogłosiliśmy konkurs „Przez Pokolenia do wiedzy o Pokoleniach” organizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego. Konkurs dotyczył napisania wiersza lub stworzenia pracy plastycznej zawierającej się w temacie konkursu Przez Pokolenia do wiedzy o Pokoleniach – Historia z Małachowianką w tle.
Prezentujemy listę zwycięzców, których prace zostały opublikowane w tomiku wydawniczym:

(więcej…)

Boze_Narodzenie_2007

Życzenia świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Małachowiakom oraz przyjaciołom Małachowianki, by pokój i świąteczny nastrój zagościł w Waszych sercach, byście w Wigilijny Wieczór mogli przełamać się opłatkiem z bliskimi. Niech Święta upłyną Wam przy żywicznym zapachu choinki wśród oczekiwanych przy stole gości.

Zarząd Towarzystwa

 

images

Zrealizowane projekty

W roku 2016 Towarzystwo Wychowawców, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marsz. St. Małachowskiego realizowało dwa projekty dofinansowane z Samorządu Województwa Mazowieckiego na łączną kwotę 20 000 złotych.
Projekty przewidywały serię spotkań w postaci nocnego zwiedzania Małachowianki oraz konkurs poetycki i plastyczny na Historię z Małachowianką w tle. Efektem obu projektów było wydanie tomiku poezji i prac plastycznych oraz zorganizowanie ośmiu spotkań pod tytułem Duszna Sprawa – noce w muzeum Małachowianki oraz oprowadzenie ponad 240 zwiedzających.
Oba projekty spotkały się dużym zainteresowaniem mieszkańców Płocka. Projekt Duszna Sprawa – noce w muzeum Małachowianki cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem, iż Towarzystwo przewiduje kolejne edycje wydarzenia.

phpFJdYB3

II Wigilia Małachowiaków

Tegoroczną Wigilię Małachowiaków mamy już (niestety) za sobą. W uroczysty nastrój zebrani zostali wprowadzeni przez szkolny chór „Minstrel” pod kierunkiem p. Sławomira Gałczyńskiego, po czym uczniowie klasy 1a przedstawili jasełka, przygotowane wraz z ich opiekunem, p. Anną Patelską. Krótką modlitwę poprowadził Małachowiak, ks. prof. Wojciech Góralski. W całkiem sporym gronie absolwentów z różnych roczników podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. A potem rozmowom i wspomnieniom nie było (prawie) końca…

Już dziś zapraszamy – dołączcie do nas za rok!

galeria zdjęć

Aga

Żywe historie

Przedstawiamy ciąg dalszy opowieści Małąchowiaczki, Agnieszki Żywczyńskiej, z aktualnie trwającej podróży po Azji.

Wietnam – patchworkowy kraj

Pewne rzeczy trzeba zobaczyć z dystansu, aby móc dokonać ich właściwej oceny, gdyż, jak to mówią, pierwsze wrażenia mogą być mylące.

Czytając przed wyjazdem na temat Wietnamu artykuły na blogach podróżniczych czy forach internetowych, obawiałam się tego, co zastanę na miejscu. Większość tekstów nie była pochlebna. Z tą myślą w głowie, że podobno Wietnam to nienajlepsze miejsce na pierwszy wyjazd do Azji, wyruszyłam wraz z moją współpodróżniczką sprawdzić, czy to prawda. (więcej…)

podziek

Podziękowanie

Pragniemy gorąco podziękować za odzew na naszą akcję odsłonięcia tablicy poświęconej nauczycielom Małachowianki. Państwa pomoc okazała się jak zwykle bezcenna – tablica została oddana 10 listopada 2016 (relację z uroczystości zamieściliśmy w poprzednich wpisach). Cieszymy się, że na Małachowską Brać zawsze można liczyć! Dziękujemy!

Chcemy również podziękować dyrekcji szkoły za otwartość na nasze pomysły oraz za życzliwą pomoc przy ich realizacji, księżom – Małachowiakom za duchową oprawę uroczystości (ks. prof. Wojciech Góralski, ks. rektor Andrzej Pieńdyk i ks. kanonik Ryszard Dybowski nigdy nas nie zawiedli), pani profesor Dorocie Chylińskiej i jej uczniom – za piękne widowisko słowno-muzyczne, które nadało naszemu spotkaniu podniosły charakter. I oczywiście wszystkim darczyńcom! (więcej…)

traditional christmas eve wafer on festive table

Zaproszenie na wigilię Małachowiaków

W świętach Bożego Narodzenia zaklęta jest magiczna moc. Dlatego wigilijny czas budzi w nas najlepsze uczucia i myśli.

Wzorem roku ubiegłego pragniemy zaprosić na wspólne kolędowanie i spotkanie przy wigilijnym stole wychowanków, wychowawców i przyjaciół Małachowianki. Wigilia Małachowiaków rozpocznie się w sobotę 10 grudnia 2016 o godz. 15.00 w auli Liceum.

Serdecznie zapraszamy!

Zarząd Towarzystwa

uwaga-konkurs

Historia z Małachowianką w tle

Informujemy Państwa, że w związku z dużym zainteresowaniem konkursem termin nadsyłania prac został przedłużony do 25 XI 2016r. Szczegóły konkursu zamieszczone były na naszej stronie 3 listopada br.

Na górę strony