APEL

Nieustająco apelujemy o finansowe wspomaganie naszej działalności w formie składek członkowskich
(24 zł rocznie/12 zł rocznie - emeryci) lub dobrowolnych wpłat (możliwe wskazanie celu wsparcia wybranej DZIAŁALNOŚCI).
prof. Andrzej Chmielewski 1982

Wspomnienie o prof. Chmielewskim

Zaliczona matura na pięć
Wspomnienie o Profesorze Andrzeju M. Chmielewskim

Mój anglista z Małachowianki – Profesor Andrzej Marek Chmielewski urodził się 17 sierpnia 1954 roku prawdopodobnie w Łodzi. Można więc domniemywać, że szkoły również w tym mieście pokończył, chociaż nie jest to informacja sprawdzona. Był bardzo młody, jak na nauczyciela, gdy pierwszy raz się spotkaliśmy – we wrześniu 1980 roku.

Galeria zdjęć (dzięki p. Dorocie Pietrasiak) (więcej…)

300x250px_fioletowe

Wesprzyj nas zupełnie za darmo!!!

Czy wiesz, że Towarzystwo Małachowiaków może otrzymać od Ciebie darowiznę za każdym razem, gdy kupujesz coś w internecie? I to zupełnie za darmo! Sklep, w którym zrobisz zakupy, przekaże część ich wartości na nasze konto.

Jedyne, co trzeba zrobić to:

1. Wejść na https://fanimani.pl/towarzystwo-malachowiakow/ i kliknąć “Wspieram”
2. Wybrać sklep, w którym chcesz zrobić zakupy.
3. Zrobić zakupy tak jak zawsze – Towarzystwo Małachowiaków otrzyma część wartości Twoich zakupów. To naprawdę proste!

Korzystanie z serwisu fanimani.pl jest całkowicie bezpłatne, zatem możesz śmiało korzystać z niego podczas każdych zakupów w internecie i wspierać ważne cele.

Dziękujemy za Twoje wsparcie
Zarząd Towarzystwa

XIV Piknik Małachowiaków

Tutaj możecie obejrzeć zdjęcia z XIV Pikniku Małachowiaków. Po kliknięciu potrzebny będzie login: towarzystwo@malachowianka.pl    oraz hasło:  Malachowianka

20160616_131052

Wieczór Seniora

W piątek 17 czerwca w małej auli (dawnej harcówce) odbyło się nieformalne pierwsze spotkanie Małachowiaków, którzy ukończyli szkołę co najmniej 50 lat temu. Przybyło około 60 osób, które przywitał Sylwester Pawlak – wiceprezes Towarzystwa oraz dyrektor liceum, p. Katarzyna Góralska. Wśród przybyłych gości byli m.in. Waldemar Hinc i Jan Chojnacki, którzy zostali wyróżnieni srebrnym Denarem Dobiechny – nagrodą przyznawaną od 2016 r przez dyrektora szkoły.

mms_img-806399640

Dni Płockich Inicjatyw Pozarządowych

W dniach 11-12 czerwca br na Starym Rynku przed Ratuszem odbyły się VI Dni Inicjatyw Pozarządowych organizowane przez Urząd Miasta Płocka. Po raz pierwszy w tym roku swój udział zaznaczyło Towarzystwo Małachowiaków. Nasz punkt był udekorowany makietą szkolnej wieży oraz z daleka widocznym herbem Małachowianki. Na stoisku dostępne były wydawnictwa o szkole i jej wychowankach. Było nam bardzo miło spotykać absolwentów z różnych lat, rodziców wspominających lata nauki dzieci w Małachowiance oraz innych sympatyzujących ze szkołą płocczan. Odbyliśmy wiele ciekawych rozmów, czasem żywych dyskusji: o dawnych czasach, ale i o dniach obecnych – okazuje się, że Małachowianka jest żywa w sercach mieszkańców Płocka, co stwierdzamy z wielką radością i nadzieją na przyszłość. Dziękujemy!

Wieczór Seniora w Małachowiance

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku i Małachowiacy Seniorzy serdecznie zapraszają Koleżanki i Kolegów Małachowiaków, którzy ukończyli Liceum (albo Gimnazjum) Małachowskiego 50 lat temu i więcej na „WIECZÓR SENIORA” 17 czerwca 2016 r o godz 17.00 w Małachowiance.

z18179313Q,Piknik-malachowiakow

XIV Piknik Małachowiaków

Drogi Małachowiaku!

Po raz kolejny liczymy na spotkanie z Tobą na corocznym Pikniku Małachowiaków, który odbędzie się 18 czerwca 2016. Szczegóły organizacyjne zamieszczamy tutaj. Jednocześnie informujemy, że drzwi szkoły będą otwarte dla Ciebie w piątkowe popołudnie 17.06 oraz w sobotę 18.06 do południa. Chętnych do odwiedzenia szkoły prosimy jednak o wcześniejszy kontakt z sekretariatem szkoły – z p. Katarzyną Kuplińską 24 366 36 00.

Pozdrawiamy i czekamy na Ciebie!

Zarząd Towarzystwa Małachowiaków

kir-328x220-140x140

Żegnamy Cię po raz ostatni

Społeczność Małachowiaków z żalem żegna Janusza Grabowskiego – nauczyciela informatyki w naszym Liceum, przyjaciela i wychowawcę wielu roczników młodych Małachowiaków oraz naszego drogiego kolegę. Odpoczywaj w pokoju!

Pogrzeb odbędzie  się w poniedziałek 9 maja 2016 o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Płocku.

Walne

Walne Zebranie Członków Towarzystwa

W związku z wezwaniem Sądu do dokonania zmian  treści Statutu stowarzyszenia (uchwalonego w czerwcu ) Zarząd Towarzystwa  zwołuje Walne Zebranie Członków Towarzystwa na dzień 7 maja  (sobota) godz. 9.00 w auli Liceum im. Małachowskiego w Płocku.

Porządek zebrania przewiduje:

• wybór przewodniczącego zebrania
  • uchwalenie porządku obrad
  • przyjęcie zmian w Statucie
  • sprawy różne
  • zakończenie obrad.

3d man pushing a puzzle pieces into its place

Co z tą stroną…

Cieszymy się, że Nasza społeczność dba o ciągłość tradycji i pamięć o szkole wszędzie tam, gdzie są absolwenci Małachowianki.
W sprawie, w której część naszych Koleżanek i Kolegów wyraziła swoje zaniepokojenie, pragniemy wyjaśnić, iż przyczyny zmiany kształtu i treści strony Towarzystwa były niezależne od Zarządu. My również żałujemy, że nie uzyskaliśmy od wcześniej zarządzających stroną całkowitego i bezwarunkowego przekazania jej wraz z Państwa artykułami, zdjęciami i sprawozdaniami obecnemu Zarządowi.
Dokładamy jednak wszelkich starań, by nie zawieść Państwa oczekiwań.
Zarząd Towarzystwa

Na górę strony